Our social:

14 Mayıs 2016 Cumartesi

Emoji Sürpriz Oyuncak Paketleri Açma - Kerem Vs. Larasu Challenge

Oyuncak Abi Sürpriz Oyuncak Paketleri (Blind Bags) Videoları 12 farklı Emoji figürlü paket açımıyla devam ediyor. Bu videomda Kerem ve okuldan arkadaşı Larasu ile küçük bir Emoji Challenge yapıyoruz. Kerem'in kızgın suratlı emojiyi, arkadaşı Larasu'nun ise gözlüklü emojiyi seçtiği bu zorlu emoji yarışmasını bakalım kim kazandı? Kanalıma abone olmak için tıkla: http://goo.gl/ovvSrE

Sürpriz Oyuncak Challenge Videolarım Hakkında : Bu videolarımda Keremle birlikte farklı sürpriz oyuncak paketleri açıyoruz. Önceden iddia ettiğimiz oyuncak figürü en çok bulan bu eğlenceli oyunu kazanıyor.

Emoji Nedir : İlk emoji, 1998 veya 1999 yılında Japonya'da NTT DoCoMo'nun i-mode mobile Internet platformunda çalışan ekibin bir üyesi olan Shigetaka Kurita tarafından yaratılmıştır. Set halinde 172 12×12 piksel emojiler, i-mode’un elektronik iletişimin kolaylaştırılması ve kendi sunduğu hizmetin benzer hizmetlerden ayrılması amacıyla mesajlaşma özelliklerinin bir parçası olarak yaratılmıştır. Kurita ilk 180 emojiyi şehirdeki insanların ve diğer şeylerin yaptıkları ifadeleri gözlemleyerek oluşturmuştur.

Ancak, 1997 yılında Nicolas Loufrani ASCII yüz ifadelerinin mobil teknolojide her geçen gün daha fazla kullanıldığını fark etmiş ve düz noktalama işaretlerinden meydana gelen mevcut ascii yüz ifadelerine karşılık, dijital ortamda daha fazla etkileşimli kullanım sağlayacak, daha renkli simgeler yaratmak amacıyla animasyonlu Smiley yüz ifadeleri ile denemeler yapmaya başlamıştır.


0 yorum:

Yorum Gönderme